Najlepszy przyjaciel człowieka.

Człowiek to istotna równie interesująca co nieobliczalna. Nigdy w zasadzie nie wiadomo, kiedy najlepszy przyjaciel ze zwykłej zazdrości czy innego uczucia stanie się wrogiem. Być może dlatego, wielu ludzi, którzy oczekują stałości i wierności, wybiera sobie psy lub inne zwierzęta do towarzystwa. Psy to najbardziej popularny obok kotów gatunek zwierząt, jakie człowiek uwielbia hodować. W przeciwieństwie to kotów, psy bardzo przywiązują się do człowieka stając się bardzo wierne. Istnieje wiele ras, które gotowe poświęcić są życie w obronie swojego pana.

To o czym należy pamiętać posiadając psa, to jego szczęście. Pies na łańcuchu nie prowadzi zbyt wesołego życia, zmuszony do przebywania w jednym miejscu. Niestety taki obraz psa jest dość często widoczny w Polsce. Większość gatunków psów uwielbia długie i dość szybkie spacery, również wszelkie inne aktywne harce. Są także bardziej leniwe i domowe gatunki. We właściwym wyborze rasy psa powinniśmy zasięgnąć porady, np. u weterynarza, hodowcy zawodowego psów, czy odwiedzając sklep zoologiczny. W zależności od potrzeb i naszych możliwości w jednym z tych miejsc z pewnością dowiemy się czegoś więcej o charakterze i wymaganiach odnośnie poszczególnych ras.

Naszego psa powinniśmy dobrze karmić. Pies to przede wszystkim mięsożerca. Owszem jeśli musi zje praktycznie wszystko, ale najpewniejszym sposobem jest dobranie odpowiedniej karmy dla psa. Są one opracowane przez specjalistów weterynarii i dietetyków, w celu zapewniania psom odpowiedniej ilości witamin, białek, tłuszczy, minerałów, itp.

Pies lubi posiadać różne przedmioty do gryzienia i zabawy, które często rozrywa na kawałki. Warto zatem zainwestować w różne akcesoria zoologiczne dla psa, takie jak gryzaki wszelkiej maści i gumowe piłeczki. Trzeba pamiętać, że tak jak słuszne jest powiedzenie, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies, tak ważne powinna być świadomość, że tak jak każdemu przyjacielowi trzeba poświęcać swój własny czas. Ale o tym prawdziwemu miłośnikowi psów chyba raczej nie trzeba przypominać.

Category(s): Zakupy w Sieci
Tags: , , ,

Leave a Reply