23.02.2024

Udogodnienia w hotelu – czego nie może zabraknąć?

Udogodnienia w hotelu – czego nie może zabraknąć?

Już niedługo wybierasz się na wakacje lub w podróż służbową? Ważne jest, aby zakwaterować się w hotelu, który zapewni Ci wszystkie podstawowe udogodnienia. Każdy lokal chce zachęcić gości do pozostania właśnie u nich, dlatego niekiedy oferta różnych “atrakcji” jest naprawdę długa, aby pobyt był niezapomniany. 

Jednak, jakie udogodnienia w hotelu są najważniejsze i powinny znaleźć się na liście, aby przyciągnąć i zadowolić gości? Czytaj dalej, aby się przekonać. 

Najważniejsze udogodnienia w hotelu, których nie może zabraknąć 

 1 Parking blisko hotelu 

Goście przyjeżdżają do hotelu różnymi środkami transportu. Wciąż jednak najczęściej wybierany jest samochód. Dlatego istotne jest miejsce, gdzie będzie można go zaparkować. Na terenie hotelu lub bardzo blisko powinien znaleźć się parking, który dostępny będzie dla klientów 24/7. Dzięki temu mają większą swobodę i nie muszą ciągnąć walizek przez np. kilka kilometrów do swojego pokoju. 

Jest to ogromne ułatwienie, ponieważ zaraz po wyjściu z hotelu mogą wsiąść do samochodu, a dodatkowo goście nie muszą płacić za postój gdzieś na mieście. W takich miejscach zdarza się, że parking jest strzeżony, dlatego nie trzeba martwić się o auto. 

2 Room service 

Jesteś na wakacjach, więc nic dziwnego, że nie chce Ci się zejść rano na śniadanie. Co powiesz na posiłek do łóżka? Zamawiając room service, za parę chwil, możesz mieć wybrane dania dostarczone do Twojego pokoju. Jest to duże ułatwienie dla osób, które chcą odpocząć lub po prostu pracują i wolą zjeść w zaciszu swojego pokoju. 

Wieczorem możesz zamówić romantyczną kolację i zjeść ją ze swoją drugą połówką w samotności. Dzięki opcji room service, wszystkie Twoje – małe i duże – jedzeniowe zachcianki zostaną dostarczone pod same drzwi. 

Udogodnienia w hotelu dla gości - room service
Zamów śniadanie do swojego pokoju za pomocą telefonu, który znajduje się w pokoju. Po paru chwilach pyszne dania będą już u Ciebie! 

3 Pokoje dostosowane do gości 

Standardowych pokoi z podstawowym wyposażeniem jest wiele. Jednak są przypadki, kiedy trzeba je trochę zmodyfikować. 

Dlatego udogodnienia w hotelu powinny dotyczyć także rodzin z malutkimi dziećmi i osób niepełnosprawnych. Jeśli podróżujesz z maluchem, postaw na zakwaterowanie w miejscu, gdzie jest możliwość dostawienia łóżeczka, w którym dziecko będzie komfortowo odpoczywało. Pamiętaj jednak, aby poinformować o tym obsługę wcześniej, aby przygotowali miejsce do spania. 

W hotelu powinien znaleźć się także pokój dla osób niepełnosprawnych, który będzie odpowiednio dostosowany do ich potrzeb. Należy pamiętać o: niskich szafkach, braku progów, kabinie prysznicowej bez brodzika, włącznikach światła zamontowanych na niższym poziomie. 

4 Organizacja wycieczek 

Wybierasz się na wakacje do większego, nieznanego Ci miasta? Na pewno chcesz zwiedzić najważniejsze miejsca i poznać te mniej popularne. W hotelach często istnieje opcja pomocy organizacji wycieczek. Udaj się do hotelowego lobby i poproś o pomoc obsługę, która na pewno chętnie wybierze dla Ciebie najlepszą opcję. 

Zapytaj także, jakie miejsca rekomendują. Wybierając się np. do stolicy Małopolski, zwiedź nie tylko swój hotel. Kraków Centrum, Kazimierz czy Podgórze na wiele atrakcji, które na pewno warto zobaczyć, nawet jeśli pogoda nie dopisze. 

W hotelowym lobby obsługa pomoże Ci wybrać najlepszą opcję wycieczki dla Ciebie. Możesz zapytać też o rekomendację dobrego miejsca z jedzeniem. 

5 Bezpłatne przybory toaletowe w wyposażeniu pokoju 

Wybierając się na wakacje, na pewno chcesz zaoszczędzić miejsce w bagażu. Udogodnienia w hotelu ułatwiają to swoim gościom, ponieważ zapewniają podstawowe kosmetyki i akcesoria łazienkowe. W wyposażeniu znajdziesz ręczniki, kosmetyki (płyn do kąpieli, szampon, mydło), suszarkę, a czasami nawet i szlafrok. Zaoszczędzone miejsce w walizce możesz wykorzystać na przywiezienie pamiątek z wyjazdu. 

6 Prasa i stanowiska komputerowe 

Trudno nie być na bieżąco z wiadomościami ze świata, skoro tyle się dzieje. Dlatego wiele hoteli oferują swoim gościom codzienną dawkę informacji. Jeśli lubisz tradycyjną formę informacyjną, w recepcyjnym lobby znajdziesz codzienną prasę. Możesz także udać się do pokoju z komputerami stacjonarnymi, które są dostępne przez 24h. 

Oczywiście, teraz każdy ma telefon i w nim sprawdź wiadomości i social media, ale czasami trzeba skorzystać z tradycyjnego komputera. 

7 Serwis lotniskowy 

To udogodnienie w hotelu przyda się osobom, które często podróżują. Niektóre obiekty, mogą wysłać taksówkę, która przewiezie Cię z lotniska lub na nie zawiezie. Jest to na pewno duże ułatwienie dla gości, którzy przyjeżdżają do nowego miasta i podróżują z bagażami. 

8 Pralnia dostępna przez cały czas 

Goście często przyjeżdżają na dłuższe wakacje. Pralnia w hotelu to ogromny plus, ponieważ można zabrać ze sobą mniej rzeczy i zaoszczędzić miejsce w walizce. Urządzenia powinny być dostępne dla gości przez całą dobę. 

Udogodnienia w hotelu są bardzo ważnymi elementami, które decydują o tym, czy goście zdecydują się wrócić. Dbałość o takie aspekty sprawia, że pobyt staje się niezapomniany, a renoma obiektu tylko wzrasta.