19.11.2022

Choinka, która się nie sypie – poznaj sztuczne drzewka najwyższej jakości!

Choinka, która się nie sypie – poznaj sztuczne drzewka najwyższej jakości!

Igły, nad którymi nie da się zapanować. Codzienne sprzątanie, które nie rozwiązuje problemu. Frustracja będąca efektem powstającego nieustannie nieporządku. Jeśli też masz dosyć tego typu zaburzania świątecznej atmosfery, z pewnością interesuje Cię choinka, która się nie sypie. W przypadku żywych drzewek nigdy nie ma gwarancji, że ich igły pozostaną na swoim miejscu, jednak mogą dać Ci ją sztuczne choinki na pniu, w donicach czy na stojakach. W tym artykule przyjrzymy się im bliżej, abyś mógł lepiej poznać te nowoczesne bożonarodzeniowe dodatki!

Choinka, która się nie sypie – żywe czy sztuczne drzewko?

Choinka świąteczna, która szybko traci swój piękny wygląd, to jeden z bożonarodzeniowych koszmarów, który zdarza się zdecydowanie zbyt często. Wynika to z tego, że otrzymujemy żywe drzewo, które jest podatne na warunki w domu, takie jak temperatura czy wilgotność powietrza i gleby, przez co w efekcie często nie jesteśmy w stanie odpowiednio o nie zadbać. Stąd wiele powtarzających się pytań dotyczących podlewania drzewka, tego o co wzbogacić wodę i jaka może być maksymalna temperatura we wnętrzu. Żywe drzewko to niemała inwestycja, dlatego sytuacja, w której nie dotrwa nawet do Wigilii jest niezwykle trudnym doświadczeniem i generatorem dodatkowych stresów w już mocno stresującym czasie.

Jednak jest rozwiązanie, na które można się zdecydować. Jest pewna choinka, która się nie sypie, bez względu na warunki panujące w domu i to, jak będziesz o nią dbać – to sztuczne drzewko. Jeśli do tej pory taki model kojarzył Ci się z nienaturalnie wyglądającym drzewkiem, które z daleka krzyczy „syntetyczne!” – masz sporo do nadrobienia. Dzisiejsze sztuczne choinki wysokiej jakości to modele, które wyglądają jak żywe i ciężko odróżnić je od tych przyniesionych przed chwilą z lasu. Dostępne w wielu przepięknych wersjach, np. klasycznej, ośnieżonej (https://www.e-choinki.pl/20-choinki-osniezone), na pieńku czy w donicy, z pewnością pozytywnie Cię zaskoczą!

Choinka, która się nie sypie, pozwoli Ci zachować porządek w mieszkaniu i z wytrwa w idealnym stanie do każdych świąt!

Dlaczego warto wybrać sztuczną choinkę, która się nie sypie?

Choinka, która się nie sypie, w wersji sztucznej ma wiele zalet, które wykraczają poza tą ważną cechę. Poznaj je bliżej!

Sprawdzona jakość materiału

Jeśli interesuje Cię choinka, która się nie sypie, pewniakiem w tej kategorii będzie właśnie model syntetyczny. Najbardziej naturalny wygląd drzewka zagwarantują igły wykonane z polietylenu (PE), który doskonale imituje to, jak prezentują się żywe. Choinka może być bliżej pnia wypełniona tipsami z folii PCV, które idealnie ją zagęszczą i zadbają o to, aby nie było w niej żadnych nieestetycznych prześwitów.

Drzewko wykonane wyłącznie z PCV to bardziej budżetowa wersja choinki, jednak jego wygląd odróżnia się nieco od modelu wyłącznie z PE lub hybrydowego, łączącego PE z PCV. Fani żywych drzewek powinni mocniej zainteresować się właśnie tymi dwoma ostatnimi opcjami. Warto potraktować je jako inwestycję, która zwróci się już po kilku sezonach, w zależności od konkretnego modelu, na który się zdecydujesz.

Idealne odwzorowanie żywej choinki

Aby Twoja choinka nie odbiegała mocno wyglądem od żywej, ale jednocześnie gwarantowała, że igły nie będą się z niej sypać, zwróć uwagę na modele z funkcją samorozkładania. Taki system zawiasów, na których zamontowane są gałązki, nie tylko sprawia, że zaoszczędzisz czas, który musiałbyś poświęcić na ręczne odginanie każdej gałązki. To także pewność, że choinka będzie prezentować się zgodnie ze swoim designem.

W modelach z wyższej półki możesz zaobserwować, że gałązki są ułożone pod określonymi kątami – niektóre nieco do góry, inne prosto, a wybrane drzewka mają gałązki lekko opuszczone w dół, jakby uginały się pod naporem śniegu. Ten efekt jest zamierzony i przez to ciężko odwzorować go samodzielnie. A skoro decydujesz się na jakiś model, chcesz chyba, żeby prezentował się on tak jak powinien, prawda? Dlatego właśnie drzewko z systemem samorozkładania sprawdzają się świetnie – wygląda, żywe, a do tego to choinka, która się nie sypie! Twoim jedynym zadaniem jest delikatne wymodelowanie poszczególnych odnóg gałązek i gotowe!

Choinka ośnieżona, a może model na pniu?

Choinki sztuczne mają dużą przewagę nad żywymi, która z pewnością zainteresuje Cię, jeśli lubisz stylowe i nowoczesne dodatki, a także prawdziwie zimową atmosferę. Wśród propozycji producentów znajdziesz m.in. drzewka ośnieżone, które nie mają racji bytu w wersji naturalnej. Zwróć uwagę na modele śnieżone bawełną, gdyż jest ona bardziej trwała i takie drzewko będzie prezentować się doskonale przez cały czas!

Popularnością cieszą się także choinki sztuczne na pniu, których design również jest rzadko spotykany wśród naturalnych drzewek. Taki model jest wzbogacony o naturalny pień (zazwyczaj sosnowy), który ma kilkadziesiąt centymetrów i dopiero na tej wysokości rozpoczynają się gałązki. Choinka prezentuje się naturalnie i jednocześnie interesująco oraz nowocześnie, a do tego są uwielbiane przez rodziców małych dzieci i właścicieli psów i kotów – dostęp do ozdób staje się utrudniony!

Choinka, która się nie sypie to niezwykle praktyczny wybór. Zastosuj się do powyższych wskazówek, aby znaleźć idealne drzewko sztuczne dla siebie, które świetnie zastąpi żywe!