13.09.2022

Niezbędne akcesoria szkolne – o czym warto pamiętać

Niezbędne akcesoria szkolne – o czym warto pamiętać

Wielu rodziców odchodzi od zmysłów i myśli, jakie przybory szkolne kupić dla swojego dziecka, które idzie do szkoły. Mimo że jest już połowa września, na pewno wielu z was zastanawia się “Czy moje dziecko ma wszystko, co potrzebne? Czy niczego mu nie brakuje?

Jeśli i Ty zadajesz sobie takie pytania, to dobrze trafiłeś. W tym artykule pokażę Ci, jakie przybory szkolne są potrzebne i powinny się znaleźć w wyposażeniu dziecka. Zobacz, czy o niczym nie zapomniałeś! 

Wyprawka szkolna – co kupić, aby dziecko było zadowolone?

Na pewno często słyszałeś “Nie podoba mi się. To jest brzydkie”. Tak, sama coś o tym wiem. Dzieci są szczerze i jeśli coś jest nie tak, na pewno się o tym dowiesz. Tak samo jest z przyborami szkolnymi. Co zrobić, aby dziecko było szczęśliwe z akcesoriów?

Odpowiedź jest prosta. Weź je ze sobą na zakupy, lub pokaż produkty na stronie internetowej. Jeśli samo wybierze wzór, na pewno nie usłyszysz już marudzenia! 

Jakie przybory do szkoły są potrzebne dla dziecka
Jeśli zapewnisz dziecku potrzebny akcesoria, możesz być pewien, że czas spędzony w szkole będzie miły i przyjemny.

Niezbędne akcesoria i przyrody szkolne

Tornister i plecak – bez tego ani rusz 

Wyprawka szkolna nie może istnieć bez tornistra lub plecaka. Dla mniejszego dziecka najlepiej wybrać, jak najlżejszy plecak. Powinien mieć usztywniane plecy, szelki oraz wzmacniane dno. Wszystko po to, aby było wygodnie. Może przypominasz sobie, jak chodziłeś do szkoły. Ciężkie torby pełne książek, to ogromne obciążenie dla pleców. Dlatego już od początku zadbaj o kręgosłup dziecka. 

Bezpieczeństwo to podstawa. Dlatego wybierz plecak lub tornister z elementami odblaskowymi. Zapewnią widoczność po zmierzchu. 

Worek na buty – praktyczne przenoszenie obuwia

Worki na buty przydadzą się najmłodszym. W szkołach podstawowych zmiana obuwia najczęściej jest obowiązkowa. Buty zostawia się w szatni. Dlatego warto kupić kolorowy worek z ulubionym bohaterem lub motywem Twojej pociechy. 

“Jak wybrać odpowiedni worek, przecież jest ich tyle!”

Dziecko wybierze wzór, natomiast ty skup się na praktycznej stronie. Poszukaj worka z wytrzymałego materiału, który będzie miał sznurki – to ułatwi przenoszenie. 

Śniadaniówka i bidon – smaczny posiłek podczas przerwy

Wyprawka szkolna to także śniadaniówki (inna nazwa lunchbox) i bidony. Śniadaniówki zabezpieczą posiłek przed utratą świeżości. Warto wybrać szczelny pojemnik z wytrzymałego tworzywa. 

Twoje dziecko jest niejadkiem i boisz się, że w szkole nic nie zje? Lunchbox z ulubionym bohaterem może to zmienić! Dzięki motywowi na opakowaniu Twoja pociecha chętniej będzie zabierała przygotowane przez Ciebie posiłki, które będą znikały w okamgnieniu.

Kup też bidon. Teraz tyle mówi się o tym, aby dużo pić (Stay hydrated :)). Najważniejsze cechy dobrego bidonu to:

  • funkcjonalne zamknięcie, 
  • wyprofilowany, ergonomiczny kształt 
  • ustnik z blokadą.

Strój sportowy na WF – zadbaj o wygodę

Szkoła to nie tylko zajęcia w ławkach, ale i aktywność fizyczna, czyli WF. Zadbaj, aby dziecko miało odpowiedni strój. Biała koszulka z miękkiego materiału oraz wygodne i luźne spodenki to strzał w dziesiątkę!

Pomyśl też o wygodnym obuwiu z płaską, oporną na ścieranie i antypoślizgową podeszwą. 

Piórnik z wyposażeniem – idealny dla młodszego dziecka

Jakie przybory szkolne są jeszcze potrzebne? Oczywiście piórnik – najlepiej taki z wyposażeniem. Dlaczego? Nie musisz się martwić wybieraniem długopisów, ołówków i kredek. Dokonując jednego wyboru możesz skreślić z listy “do kupienia” wiele akcesoriów. 

Jak sam zapewne wiesz, w piórniku jest tyle rzeczy, że często trudno cokolwiek znaleźć. To nie problem w przypadku piórnika z wyposażeniem. Są rozkładane i posiadają mocne mocowania, które ułatwią organizację przyborów szkolnych. Ład i porządek zapewniony! 

Czy Twoje dziecko ma wszystko, co potrzebne? Jeśli nie, to biegnij do sklepu lub zamów akcesoria szkolne online. Na zakup nigdy nie jest za późno, a z racji, że najgorętszy okres przygotowań do szkoły już się skończył, może trafisz na atrakcyjne ceny i promocje!