07.12.2022

Kurtki zimowe 4F. Kiedy przydadzą się Twoim pracownikom?

Kurtki zimowe 4F. Kiedy przydadzą się Twoim pracownikom?

By firma osiągała sukcesy, potrzebuje nie tylko dobrych pomysłów biznesowych, skutecznego marketingu i sprawnego zarządzania, ale także odpowiednich pracowników. Bez nich sukcesu nie będzie. Pracodawca powinien więc dbać o ich komfort i zadowolenie z pracy.

Na takie odczucia składa się wiele różnych elementów. Jednymi z istotnych mogą okazać się ubrania robocze oraz firmowe. Pracownicy doceniają, gdy szefostwo dba o ich potrzeby i zamawia ubrania wysokiej jakości. W zimie takim rozwiązaniem z pewnością będą kurtki zimowe 4F.

Oczywiście nie każdy pracodawca ma obowiązek przekazywania podwładnym ubrań na zimę. Postaramy się jednak wskazać sytuacje, w których zdecydowanie warto to zrobić. Przy okazji podpowiemy, jaka kurtka zimowa 4F będzie szczególnie dobrym wyborem.

Kurtki zimowe 4F – co wyróżnia je spośród innych?

Ale dlaczego w ogóle stawiać akurat na kurtki zimowe 4F? W końcu na rynku nie brakuje zimowej odzieży innych marek. Wiele z nich wręcz specjalizuje się w produkcji ubrań zimowych i roboczych.

Tyle że żadna z nich nie wyróżnia się taką rozpoznawalnością, co 4F. Kurtki zimowe tej marki należą do najpopularniejszych na polskim rynku. Doceniają je sportowcy współpracujący z firmą. Wśród innych dostępnych na rynku modeli wyróżnia je właśnie sportowy rodowód i kilka atutów, które są z nim związane.

Kurtki zimowe 4F są bowiem projektowane z myślą o jak największym komforcie. Oczywiście designerzy dbają, by były atrakcyjne dla oka i podobały się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Podstawą jest jednak ich funkcjonalność.

Właściwie każda kurtka zimowa 4F dobrze układa się na ciele. Łatwo znaleźć model dopasowany do sylwetki. Przede wszystkim te ubrania pozwalają na dużą swobodę ruchów. Nie będą ich krępować nawet wtedy, gdy pracownik wykonuje niestandardowe obowiązki.

Do tego dochodzi oddychalność. Kurtki zimowe 4F są inspirowane sportem, dlatego gwarantują dobrą wentylację nawet przy dużym wysiłku. Dbają o to syntetyczne ocieplenia, które pomogą także uniknąć zawilgocenia kurtki od wewnątrz. Wysychają szybciej niż wełna czy inne naturalne materiały – w nich nawet duży wysiłek nie doprowadzi do przegrzania organizmu. 

Odzież firmowa 4f - kurtki zimowe
Źródło zdjęcia: Oficjalna strona producenta 4F.

Kurtka zimowa 4F. Kiedy warto sprawić ją pracownikom?

Skoro wiesz już, że kurtki 4F zimowe wyróżniają się zarówno estetycznym wyglądem, jak i dużą funkcjonalnością, pomyśl, w jaki sposób możesz wykorzystać je w swojej firmie.

Pierwsza możliwość to ubrania robocze. Ze względu na dobrą oddychalność, która idzie w parze ze skuteczną izolacją przed chłodem, kurtka zimowa 4F idealnie nadaje się do wszelkich prac wykonywanych na zewnątrz związanych z ruchem. Takie ubrania mogą stanowić podstawę stroju pracowników, którzy nawet zimą muszą działać na zewnątrz. Docenią je zatem elektrycy, ochroniarze, pracownicy dworców czy stacji benzynowych. Kurtki zimowe 4F bardzo dobrze sprawdzą się także w firmach transportowych. Dzięki ich elastyczności będzie można w komfortowych warunkach załadowywać i rozładowywać towar, a także bez problemu wyjść z samochodu nawet przy dużym mrozie. Takie kurtki mogą służyć również jako ubrania robocze dla osób, których obowiązki są związane z zimą. To na przykład pracownicy stacji oraz szkółek narciarskich.

Kurtka zimowa 4F jako strój firmowy

Skoro kurtki zimowe 4F są funkcjonalne, a przy okazji dobrze się prezentują, warto wykorzystać je także jako odzież firmowa. Tutaj nie potrzeba już szczególnych wskazówek. Kurtki będą po prostu wygodnym strojem, w jakim pracownicy będą reprezentować firmę zimą poza jej siedzibą. Dlatego warto wybrać kurtki z nadrukiem, aby dobrze promować markę.

Wśród modeli 4F znajdziemy także eleganckie kurtki, które z pewnością przydadzą się nawet pracownikom wyższego szczebla wysyłanym w delegacje. Konkretny model można dobrać do specyfiki firmy. Ważny będzie również odpowiedni kolor.

O ile zakup ubrań roboczych w wielu przypadkach jest obligatoryjny, o tyle ubrania firmowe to już dobrowolna decyzja pracodawcy. Mimo wszystko warto się na nie zdecydować. W ten sposób buduje się markę firmy, zwiększa jej prestiż. Do tego zyskuje dodatkowe punkty u pracowników.

Upominek w formie zimowej kurtki? Czemu nie!

Kurtki zimowe 4F mogą być również wykorzystywane w formie upominków. Tutaj należy wprowadzić rozróżnienie na dwa rodzaje podarunków. Pierwszy to upominki biznesowe, wręczane przede wszystkim ważnym partnerom. Taki podarunek z pewnością pomoże w nawiązaniu osobistych relacji z przedstawicielami kontrahenta. A te mogą zaowocować przy podpisywaniu kolejnych kontraktów.

Z drugiej strony kurtki można wręczać pracownikom. Zimowa odzież będzie ciekawym podarunkiem świątecznym, który pracownicy z pewnością docenią. Co więcej, takie kurtki nie muszą być konkretnie przeznaczone dla pracownika – można je przygotować z myślą o jego partnerce, partnerze lub dzieciach. Upominek w formie kurtki zimowej może też być namiastką premii czy podwyżki, jeśli firma nie jest w stanie udzielić jej pracownikowi.

Kurtki zimowe 4F - odzież dla pracownika
Źródło zdjęcia: Oficjalna strona producenta 4F.

Jak znakować kurtki 4F zimowe dla pracowników?

Wykorzystywanie kurtek zimowych w roli odzieży firmowej będzie miało sens jedynie wtedy, gdy znajdą się na nich stosowne oznaczenia. Nie wystarczy sama pamięć obdarowanego. Na kurtce powinno znaleźć się logo firmy. W przypadku odzieży roboczej jest podobnie. Dzięki temu pracownicy będą łatwo rozpoznawalni, a do tego, przy wykonywaniu usług poza firmą, będą ją reklamować.

Najbardziej klasycznym sposobem na wykonanie logotypu na kurtce jest haft komputerowy. Warto zdecydować się na to rozwiązanie, gdy chcemy w dyskretny sposób nanieść logo na ubrania firmowe czy upominkowe. Trzeba pamiętać, że w miejscu haftu kurtka traci wodoodporność.

By tego uniknąć, można zdecydować się na nadruk termotransferowy. Dla ubrań zimowych najlepszym pomysłem będzie folia flex wgrzewana w zewnętrzną warstwę kurtki. Jest bardzo wytrzymała, dlatego świetnie nadaje się również do odzieży roboczej. Logo będzie dobrze widoczne nawet po wielu miesiącach użytkowania. Folia flex nie narusza powłoki, kurtka nadal będzie w pełni odporna na śnieg czy deszcz.

Ograniczeniem folii flex są kolory – wykonuje się nią zwykle jednobarwne nadruki. Z kolei haft komputerowy nie poradzi sobie z najmniejszymi szczegółami logo. W takim wypadku można zdecydować się na naszywkę. Wtedy logo wykonuje się najpierw na kawałku tkaniny z wykorzystaniem innych technik znakowania, a potem naszywa na kurtkę. Oczywiście w tym przypadku także trzeba będzie naruszyć materiał w czasie naszywania.

Jaki rodzaj kurtki zimowej zamówić dla pracowników?

Jak już wspominaliśmy, kurtki 4F zimowe warto dopasować do wizerunku firmy oraz warunków, w jakich pracują podwładni. Jeśli muszą długo przebywać na zewnątrz, a ich praca nie jest zbyt dynamiczna, najlepiej zdecydować się na długie kurtki, sięgające poniżej bioder albo i do kolan.

Takim rozwiązaniem mogą być na przykład popularne parki, które charakteryzują się także rozbudowanym kapturem. Przy kurtkach zimowych wykorzystywanych jako odzież robocza kaptur powinien być obowiązkowy, podobnie jak chroniący przed wiatrem wysoki kołnierz. Ubrania firmowe mają dobrze wyglądać, sprawdzą się więc także krótkie kurtki do pasa.