21.05.2024

Gdzie kupić tanią biżuterię? 5 miejsc na każdą kieszeń

Gdzie kupić tanią biżuterię? 5 miejsc na każdą kieszeń

Gdzie kupić tanią biżuterię, która mimo przystępnej ceny będzie miała zadowalającą jakość? Jeśli szukasz pięknej biżuterii, a nie chcesz wydawać fortuny, doskonale trafiłaś. Istnieje wiele miejsc, gdzie można znaleźć modne, stylowe dodatki w przystępnych cenach. W tym artykule przedstawimy Ci 5 najlepszych opcji na każdą kieszeń. Bez względu na to, czy szukasz delikatnych kolczyków, efektownego naszyjnika, czy nietuzinkowej bransoletki, tutaj z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Gdzie kupić tanią biżuterię… czyli jaką?

Najtańszą opcją jest biżuteria sztuczna. Sztuczna, czyli wykonana z nieszlachetnych metali, koralików, drewna, plastiku, szkła, modeliny i innych tworzyw, których nie znajdziesz w salonie jubilerskim. To biżuteria ładna, w ciekawych wzorach, o zadowalającej trwałości. Dobrą opcją są także szlachetne metale o niskiej próbie i warianty platerowane, czyli pokryte cienką warstwą szlachetnego kruszcu.

1 – Hurtownia z biżuterią

Hurtownie biżuterii oferują znacznie niższe ceny niż sklepy detaliczne. Dzieje się tak, ponieważ kupują one biżuterię w dużych ilościach prosto od producentów, co pozwala im uzyskać rabaty ilościowe. Odpada także wysokość marży narzucanej przez salony. W takich miejscach wybór biżuterii jest ogromny – zobacz np. kolekcję hurtowni Aragonit: https://aragonit.com.pl/. Od biżuterii ze srebra 925, przez stal chirurgiczną, po akrylowe koraliki.

2 – Modne sieciówki

Wiele sieciowych sklepów odzieżowych, takich jak H&M, Zara czy Sinsay sprzedaje tanią biżuterię. Jest wykonana z metalu nieszlachetnego (zwykle stali chirurgicznej), cyrkonii koralików i masy perłowej. Biżuteria w takich miejscach odpowiada najnowszym trendom – nie jest unikatowa, ale jest na czasie.

Sieciówki odzieżowe produkują biżuterię na masową skalę, wykorzystując zautomatyzowane procesy i tańsze materiały. To pozwala im na obniżenie kosztów produkcji, a ostatecznie oferowanie niższych cen klientom. Brak kosztownych opakowań dodatkowo obniża cenę końcową ozdób.

3 – Sieci drogerii

Biżuteria z drogerii to kolejna opcja dla osób szukających tanich, modnych dodatków. W Hebe, DM czy Rossmannie znajdziesz akcesoria z tej samej półki jakościowej, co w sieciówkach odzieżowych. Nieco droższe akcesoria proponuje Douglas i Sephora, czyli drogerie klasy premium.

Można tam dostać zarówno proste i klasyczne modele, jak i bardziej ekstrawaganckie wzory. Łączy je wpisywanie się w modowe trendy – te uniwersalne oraz te sezonowe.

4 – Targowiska

Na targach można znaleźć stoiska z biżuterią tworzoną ręcznie przez lokalnych rzemieślników. Traktują to jako formę dorobienia sobie (często w ramach kwoty wolnej od podatku). Taka biżuteria jest wykonana ze sztucznych materiałów, bywa bardzo oryginalna i inspirowana kulturą regionu. Nie bój się negocjować ceny, zwłaszcza jeśli kupujesz kilka sztuk biżuterii u jednego sprzedawcy.

stragan z tanimi bransoletkami ręcznej roboty
Najwięcej straganów z tanią biżuterią znajdziesz w miejscowościach turystycznych. Podróżni chętnie wybierają jako pamiątki ozdoby nawiązujące do lokalnego folkloru.

5 – Outlety

Marzy Ci się biżuteria Apart, W. Kruk czy innego renomowanego producenta? Outlety jubilerskie oferują znacznie niższe ceny niż salony. Dzieje się tak, ponieważ sprzedają one biżuterię z wyprzedaży, nadwyżki magazynowe, biżuterię zwróconą lub starsze kolekcje.

W outletach jubilerskich można często znaleźć unikalne wzory biżuterii, których nie znajdziesz w sklepach detalicznych. To pozostałości po kolekcjach z poprzedniego sezonu. Trzeba liczyć się z tym, że wybierasz spośród resztek, więc nie będzie dostępna pełna rozmiarówka pierścionków czy kilka wariantów tej samej bransoletki. Opakowanie biżuterii może być uszkodzone lub nawet wcale nie być oryginalnego pudełka.

Na co uważać kupując tanią biżuterię?

Wybieraj biżuterię, która nie ma w składzie niklu. Nikiel to materiał o dużym potencjalne alergizującym. Alergia na niego może ujawnić się w każdym wieku, a konsekwencje podrażnienia, choć przejściowe, bywają bardzo nieprzyjemne. Sprzedawca powinien udzielić zainteresowanym informacji o materiale wykonania biżuterii.

Dokładnie obejrzyj biżuterię pod kątem wad, takich jak pęknięcia, zarysowania, luźne elementy lub nierówności. Upewnij się, że zapięcia są mocne i sprawnie funkcjonują. Miej jednak na uwadze, że po taniej biżuterii nie należy się spodziewać perfekcyjnego wykonania zarezerwowanego dla jubilerskich mistrzów – ograniczeń związanych z ceną i masową produkcją nie da się całkowicie ominąć.

Nie kupuj pierwszej lepszej taniej biżuterii. Porównaj ceny i oferty różnych sklepów, aby znaleźć najlepszą opcję.

Podsumowanie

Wiesz już, gdzie kupić tanią biżuterię zadowalającej jakości. Ze wszystkich możliwości najlepiej wypadają hurtownie biżuteryjne. Tutaj mamy najmniej cięcia cen kosztem słabszego wykonania – oszczędność wynika w dużej mierze z braku sklepowej marży. Na prawdziwe cenowe okazje trafisz także w outletach sieciowych salonów jubilerskich.

Przed zakupem taniej biżuterii dokładnie ją obejrzyj i sprawdź, z jakiego materiału została wykonana. Stawiaj na akcesoria, które nie są oparte o nikiel.