16.12.2024
Stalowa biżuteria, choć niezwykle trwała, powinna być przez Ciebie odpowiednio traktowana. Zapewne nieraz zastanawiałaś się, jak wyczyścić biżuterię ze stali chirurgicznej, jeśli uległa zabrudzeniu. Poniżej przedstawiamy najlepsze i najbardziej skuteczne sposoby.
Do wyczyszczenia takiej biżuterii nie wystarczą opuszki palców zwilżone wodą. Zanim przejdziemy do samych sposobów, zgromadź wszystko to, czym bez problemu usuniesz wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia. Muszą to być akcesoria miękkie i elastyczne, by nie doprowadzić do zarysowania i zmatowienia biżuterii.
Dzięki niej w delikatny i bezpieczny sposób pozbędziesz się zanieczyszczeń ze stalowych dodatków, takich jak kurz i tłuszcz. Poradzi sobie także z usunięciem resztek kosmetyków, które zgromadziły się w zakamarkach biżuterii. To popularne i uniwersalne rozwiązanie. Taką szmatkę znajdziesz w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych.
Najczęściej dostaniesz w nich przyjemną w dotyku ściereczkę o bardzo drobnym splocie. Możesz też użyć szmatki z mikrofibry o grubym splocie, którą często wykorzystuje się do czyszczenia mebli. Po kontakcie z brudną biżuterią pierz ją w 40 stopniach, żeby nie uszkodzić jej delikatnej struktury.
Drugą, mniej oczywistą opcją jest użycie bawełnianej koszulki. Jej przyjemna w dotyku struktura skutecznie wyczyści stalową biżuterię. Bawełniane włókna są bardzo miękkie, więc nie musisz martwić się o zarysowania. Koszulką możesz również wypolerować swoje stalowe dodatki i przywrócić im dawny blask.
Nie musisz specjalnie jej kupować – być może znajdziesz w swoje szafie niepotrzebny, bawełniany T-shirt. Od dziś będzie Ci służył do czyszczenia biżuterii. Potnij koszulkę na kilka mniejszych części – będziesz miała zapas domowych ściereczek.
Są małe, więc z łatwością dotrzesz nimi do zakamarków biżuterii. Delikatny materiał wacików sprawi, że czyszczenie stalowych dodatków będzie skuteczne i bardzo przyjemne. Waciki o wiele lepiej zbierają brud, jeśli są czymś nasączone, np. domowym specyfikiem. Stosuj je bez obaw o zarysowanie czy zmatowienie biżuterii. Pamiętaj, że nie są wielokrotnego użytku.
Idealnie sprawdzą się do czyszczenia biżuterii ze stali chirurgicznej. Miękka, bawełniana główka dotrze do trudno dostępnych miejsc i delikatnie zbierze z nich kurz, tłuszcz czy resztki kosmetyków. Po wykorzystaniu jednej i drugiej strony nie stosuj ich ponownie.
Używasz pędzelków do nakładania ulubionego podkładu lub cienia do powiek? Jeżeli masz ich za dużo w kosmetyczce, jeden z nich przeznacz do czyszczenia stalowej biżuterii. Pamiętaj, żeby wcześniej dokładnie go umyć, np. wodą z mydłem. Miękkie włosie nie zarysuje biżuterii i nie zmatowi jej powierzchni. Pędzelek możesz stosować na mokro i na sucho. Suchym omieciesz stalowe dodatki z kurzu, a mokrym dotrzesz do wszelkich szczelin i zakamarków.
Wybierz taką z bardzo miękkim włosiem. W sklepie określa się ją jako “soft”. Tylko taka nie uszkodzi Twojej biżuterii. Pojedyncze włoski dotrą do trudno dostępnych miejsc i doskonale je oczyszczą. Szczoteczkę dodatkowo zmiękczysz, jeśli włożysz ją na przynajmniej kilka minut do kubka z gorącą wodą.
W Internecie krąży wiele porad dotyczących prawidłowego czyszczenia stalowych dodatków. Biżuteria ze stali chirurgicznej, którą znajdziesz na stronie https://aragonit.com.pl/bizuteria-ze-stali-chirurgicznej nie wymaga drogiej i skomplikowanej pielęgnacji. Wystarczy, że skorzystasz z naszych domowych sposobów.
Naszyjnik ze stali chirurgicznej nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji.
Jak wyczyścić biżuterię ze stali chirurgicznej? Sięgnij po ocet. Produkt ten bez problemu usunie z niej wszelkie zabrudzenia. Ma właściwości czyszczące, możesz więc śmiało po niego sięgnąć. Wybierz ocet spirytusowy lub jabłkowy. Oba te rodzaje są łagodniejsze od octu białego. Do naczynia z ciepłą, ale nie gorącą wodą wlej niewielką ilość produktu. Mocz swoją biżuterię przez ok. 10-15 minut. Po tym czasie wyjmij ją, wyczyść miękkim przyborem i osusz delikatną szmatką. Twoja biżuteria jest jak nowa!
Z pewnością masz te produkty w swojej kuchni. Teraz przydadzą Ci się nie tylko do słodkich wypieków. Używając sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia szybko poradzisz sobie z brudem, który osadził się na Twoich dodatkach. Jeżeli wymieszasz jeden lub drugi środek z niewielką ilością ciepłej wody, uzyskasz gęstą pastę. Nałóż ją np. szczoteczką do zębów i wykonuj nią okrężne ruchy. Następnie opłucz biżuterię pod bieżącą wodą i zbierz nadmiar wilgoci szmatką.
Do wyczyszczenia stalowej biżuterii wykorzystasz też świeżo wyciśnięty sok z połówki cytryny. W miseczce wymieszaj sok z łyżką sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia. Taką pastę nałóż na stalowy dodatek i czyść go okrężnymi ruchami szczoteczką z miękkim włosiem. Kiedy dotrzesz do wszystkich zakamarków, usuń pozostałości pasty pod bieżącą wodą. Biżuterię dokładnie osusz. To idealny sposób na duże zabrudzenia i odświeżenie dawno nienoszonej ozdoby.
Okazuje się, że i ona świetnie poradzi sobie z brudną biżuterią. Koniecznie wybierz pastę białą – kolorową przeznacz do mycia zębów. Barwniki w niej zawarte mogą negatywnie wpłynąć na stalowe dodatki. Niewielką ilość pasty wyciśnij na ozdobę, którą chcesz wyczyścić i przy pomocy np. miękkiego pędzelka wykonuj okrężne ruchy. Po tej czynności pozbądź się resztek produktu przy użyciu wody i przetrzyj dokładnie swoją ozdobę bawełnianą koszulką. Pasta dodatkowo zneutralizuje zapachy perfum czy kremu do rąk.
Odchodzi się już od dezynfekowania nią ran, ale nadal możesz z niej korzystać. Wodę utlenioną przeznacz do czyszczenia biżuterii. Specyfik ten ma właściwości utleniające, dlatego skutecznie rozprawi się z wszelkim brudem. Jeżeli zabrudzenia są niewielkie, wystarczy, że nasączysz nią wacik kosmetyczny lub patyczek do uszu. Jeżeli są większe, koniecznie mocz swoje stalowe dodatki w wodzie utlenionej przez kilka minut.
Ostatnią domową metodą jest użycie łagodnego mydła do rąk. Popatrz dobrze na jego skład i jeśli nie wiesz, czy dana substancja jest łagodna, skorzystaj z wyszukiwarki nazw INCI. Zamiast mydła możesz też wykorzystać odrobinę płynu do naczyń. Przygotuj ciepłą, mydlaną kąpiel dla swoich ozdób. Mocz je przez kilka minut w roztworze, po czym przejdź do ich czyszczenia i osuszania.
Do czyszczenia biżuterii ze stali chirurgicznej wykorzystaj łagodne mydło w płynie.
Gotowe produkty do czyszczenia biżuterii dedykuje się przede wszystkim dodatkom ze srebra i złota. Specjalne płyny mogą negatywnie wpłynąć na wygląd biżuterii, np. powodując przebarwienia. Lepiej więc postaw na domowe sposoby, które są łagodne i bezpieczne, a dodatkowo bazują na łatwo dostępnych produktach.
Biżuteria ze stali chirurgicznej wymaga odpowiedniego traktowania. Skorzystaj z naszych domowych sposobów na pozbycie się brudu ze stalowych dodatków i ciesz się pięknymi, błyszczącymi ozdobami.
Artykuł sponsorowany