Zwierzę, które zawsze spada na cztery łapy.

Mowa oczywiście o kotach. Zwierzęta to należą do ssaków drapieżnych z rodziny kotowatych. Różne badania historyczno-naukowe dowiadują, że prawdopodobnie został udomowiony około 6000 lat temu w Nubii. Natomiast około 4000 lat temu hodowano go w Egipcie, gdzie wykorzystywany był do takich celów jak ochrona zapasów pokarmu (np. zboża) przez różnego rodzaju małymi gryzoniami. Niestety to miłe zwierzę było dostarczycielem futra, a w niektórych krajach nawet mięsa. Najbardziej jednak kot kojarzy się nam z Egiptem, gdzie stał się obiektem kultu, a jego ciało, tak jak ciała faraonów dość często mumifikowano. Poprzez setki lat ludzie wyhodowali setki ras, które różnią się kolorem sierści, wyglądem, a nawet zachowaniem. Wiele kotów bardzo dobrze idealnie dopasowało się do życia w mieście. Są całkowicie niezależne i żyją tak jakby obok ludzi. W naszym rodzinnym kraju często można spotkać nazwę takich osobników jako koty piwniczne lub dachowe.

Nasz domowy kot, którym się opiekujemy musi posiadać odpowiednie warunki. Ponieważ żyje razem z nami w mieszkaniu, nie posiada możliwość polowania na gryzonie i inne małe zwierzątka. Dlatego tak ważna jest karma dla kota, która powinna zapełnić zapotrzebowanie zwierzęcia na wszystkie ważne składniki odżywcze. Obecnie posiadamy możliwość wyboru wielu rodzajów karm, gdyż dieta dla np. młodego kociaka jest troszkę inna niż dla dorosłego osobnika.

Bardzo dobrze jest zaopatrzyć się w różnego rodzaju artykuły zoologiczne, takie jak szampony, zabawki dla kota, specjalne drapaki na których kot ostrzy i ściera sobie pazurki. Nie zawsze możemy takie akcesoria dostać w każdym sklepie. Na szczęście korzystając z Internetu wystarczy wejść na internetowy sklep zoologiczny i wybierać dowolnie z szerokiej gamy asortymentów. Ważne jest zawsze, aby zapewnić kotu, nie zawsze wysokim kosztem, jak najlepsze warunki, gdyż to nie jest kwestia, do której jesteśmy zmuszani, ale ludzka odpowiedzialność za wszystko nad czym posiadamy władzę i sprawujemy opiekę.

Category(s): Zakupy w Sieci
Tags: ,

Leave a Reply