Złóżmy hołd tym którzy bronili naszego kraju.

Minęło już 69 lat od tragicznego roku, w którym Polska została napadnięta przez sąsiadujące z nią państwa. Właśnie atakiem niemieckich wojsk na nasz kraj rozpoczęta została II wojna światowa. W tym samym dniu uczniowie szkół szykowali się do rozpoczęcia roku szkolnego. Niczego nie świadome dzieci i młodzież przygotowywała się do kolejnego zmierzenia się z wymaganiami szkolnymi. Nie spodziewali się, że tego roku nie będą mogli dokończyć nauki.

Co roku to wydarzenie upamiętniane jest także w naszym mieście przez szczególne uroczystości. Burmistrz Miasta Działdowo zaprasza do uczestniczenia w tych uroczystościach. 69 rocznicę wybuchu II wojny światowej wspominać będziemy na placu koszarowym, w poniedziałek 1 września 2008 roku o godzinie 17.00.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa w wystąpieniu okolicznościowym, apelu poległych oraz mszy świętej. Następnie uczestnicy przemaszerują ulicami miasta i złożą kwiaty w miejscach pamięci narodowej. Członkowie pocztów sztandarowych i wszyscy chętni proszeni są o zebranie się przy Miejskim Domu Kultury o godzinie 16.40.

Category(s): Działdowo
Tags:

Leave a Reply