Zabytkowa wieża ciśnień w Działdowie.

Mimo tego, że Działdowo jest dosyć niewielkim miasteczkiem, to jednak posiada wspaniałą historię, która poparta odpowiednimi zabytkami może wywołać naprawdę niesamowite wrażenia. Jednym z takich właśnie historycznych budowli jest oczywiście wieża ciśnień, która wybudowana została ok. roku 1913.

 

W dniu dzisiejszym wieża ciśnień jest nieczynna i znajduje się w prywatnym posiadaniu, jednak znakomicie prezentuje się ona na tle miasta, sprawiając że nabiera ono niezwykłego charakteru. Wieża ciśnień w Działdowie w czasach posiada siedem kondygnacji oraz zbiornik wykonany ze stali, który jest w stanie pomieścić 150 m3 wody.

Wieża ciśnień pochodzi z początków XIX w. i posiada wiele cech charakterystycznych właśnie dla budowli z tego okresu. Jest ona nie tylko doskonałym przykładem historycznym, ale przede wszystkim jej obecność nieustannie przypomina mieszkańcom o minionych czasach, a miłośnicy fotografii bez problemu mogą wykonać własne zdjęcia wieży, które z całą pewnością przydadzą się kolejnym pokoleniom.

Category(s): Działdowo, zabytki
Tags: ,

Leave a Reply