Średniowieczne rycerstwo zjeżdża się do Działdowa.

Rycerze w Działdowie, fotografia Piotr CherkowskiOd 8 do 10 sierpnia 2008 roku w Działdowie odbędzie się V Turniej o Miecz Św. Katarzyny. Organizatorzy imprezy jak co roku postarali się aby przyciągnęła ona jak największą liczbę widowni i zaproponowali wiele ciekawych atrakcji.

Do najważniejszych wydarzeń turnieju należą konkurencje bojowe. W tym roku będzie można obejrzeć zmagania w współczesnych rycerzy w trzech konkurencjach jednoosobowych. W pierwszej z nich wojownicy będą wyposażeni w tarczę i miecz, druga obejmuje walki na półtoraki, czyli miecze długie, trzecia natomiast dotyczy potyczek na broń dowolną.

Organizatorzy planują także rozegranie turnieju drużynowego, czyli melee. Konkurencje w turniejach drużynowych związane są z typowymi sytuacjami z jakimi musiał zmagać się rycerz średniowieczny w czasie wojny. Należą do nich: walki na mostku, walki toczone przez mur, przechwycenie flagi oraz tzw. krąg zdrady.

Również wojownicy posługujący się w walce łukiem będą mogli zmierzyć się ze swoimi przeciwnikami w zorganizowanym dla nich turnieju łuczniczym.

Oprócz typowych zawodów rycerskich, przybyli goście będą także mogli obejrzeć pokaz tańca z ogniem.

Fotki z imprezy znajdziesz na: www.rycerze.namida.pl

Category(s): Działdowo
Tags: , , , ,

Leave a Reply