Przepis na ślub niezapomniany.

Nowożeńcy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, z jak dużym wysiłkiem wiąże się organizacja ślubu oraz uroczystości weselnych. Dopóki nie zdecydują się podjąć pierwszego kroku w stronę planowania tego wyjątkowego dnia, często nie rozumieją jak wiele problemów może pojawić się na drodze do jego realizacji. Nie bez powodu tak bardzo popularne stały się w dzisiejszych czasach biura zajmujące się całościową obsługą ślubów.

Nadal jednak częściej decydujemy się na samodzielne zorganizowanie ceremonii i przyjęcia, korzystając jednie z pomocy najbliższych. Warto jest w takiej sytuacji poznać zasady, które pozwolą w dniu ślubu nie martwić się, że coś nie wypali.

Kluczem do sukcesu jest planowanie. Na początku należy zastanowić się nad tym, jak miałby wyglądać wasz wspólny, idealny ślub. Pamiętajcie, że nie musicie poddawać się tendencjom i trendom. Sposób w jaki odbywać się będzie ślub i wesele powinien odpowiadać przede wszystkim wam samym. Kiedy już określicie swoje pragnienia powinniście sporządzić listę spraw koniecznych do załatwienia oraz stworzyć wstępny kosztorys. Punktami, którymi powinniście zająć się najwcześniej są:

  1. Wybór rodzaju ślubu, zamówienie terminu w Urzędzie Stanu Cywilnego lub w kościele, czy kaplicy.
  2. Znalezienie oraz zamówienie sali na przyjęcie weselne, uwzględniając ilość zapraszanych osób.
  3. Wybór muzyki oraz znalezienie zespołu grającego lub wodzireja.
  4. Ustalenie menu oraz wybór kucharki.
  5. Wybór sposobu udokumentowania tego wydarzenia i znalezienie kamerzysty lub fotografa.

W drugiej kolejności można zająć się strojami, obrączkami, dekoracjami pomieszczeń. Odpowiednio wcześnie należy przygotować zaproszenia, powinny być one wysłane co najmniej dwa miesiące przed ceremonią. Warto poprosić o potwierdzenie przybycia, aby na kilka tygodni przed uroczystością posiadać dokładną listę gości.

Na koniec rada dla nowożeńców. W dni ślubu nie próbujcie wszystkiego kontrolować. Ustalcie wcześniej, aby w razie potrzeby wasi rodzice zajęli się niedociągnięciami, które zawsze mogą się pojawić. Nie słuchajcie marudzenia i nie dajcie się wciągnąć w cokolwiek, co mogłoby wam przeszkodzić w osobistym przeżywaniu tego najważniejszego dnia w waszym życiu!

Category(s): ze świata
Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply