Odpalanie choinki na działdowskim rynku

19 grudnia na rynku w Działdowie odbędzie się impreza pod hasłem “Odpalamy choinkę”. Na tę okoliczność na głównym placu miasta pojawi się ponad 11 metrowa choinka LED, którą właśnie 19 grudnia o godzinie 17.00 uroczyście zaświeci burmistrz Grzegorz Mrowiński.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14.00. Wśród atrakcji imprezy znajdą się: koncerty kolęd w wykonaniu działdowskich chórów, szopka z żywymi zwierzętami, święty Mikołaj, z którym będzie można zrobić sobie zdjęcie, jarmark produktów świątecznych, konkursy, świąteczny poczęstunek. Tego dnia odbędzie się także oficjalne podsumowanie akcji Szlachetna Paczka w Działdowie oraz przekazanie przez harcerzy Światełka Betlejemskiego.

Spotkanie na działdowskim rynku zakończy się po godzinie 17, ale mieszkańcy zaproszeni są jeszcze na widowisko świąteczne “Błękitny Ptak”, przygotowane przez sekcje Miejskiego Domu Kultury, które wystawione zostanie na sali widowiskowej w MDK przy ul. Jagiełły 13.

Na pierwszy rzut oka widać, że wydarzenie zostało przygotowane z dużo większym rozmachem, niż było to w latach poprzednich. Ciekawe i godne uznania jest zaangażowanie do współorganizacji wydarzenia wielu instytucji, takich jak: Rada Miasta, Młodzieżowa Rada Miasta, Nadleśnictwo Lidzbark, Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego, Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Hufiec ZHP Działdowo, Działdowskie Centrum Caritas, Areszt Śledczy, Zespół Szkół nr 2, Gimnazjum nr 2, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół Zawodowych nr 1, Niepubliczna Szkoła Przysposobienia do Pracy PSOUU, Gimnazjum nr 1, Zespół Szkół w Malinowie, Szkoła Podstawowa nr 3. Część mieszkańców Działdowa niepokoją tylko zwiększone wydatki Urzędu Miasta na organizację tego wydarzenia.

Category(s): Działdowo, rozrywka
Tags: ,

Comments are closed.