Internetowe przeglądanie za pomocą Google Chrome.

Google, nazwa która nieodzownie łączy się dla nas z najpopularniejszą i najczęściej używaną wyszukiwarką internetową, przyznało oficjalnie, że prowadzi także prace nad stworzeniem całkiem nowej przeglądarki. Google Chrome nie ma być w żadnym względzie podobna do Firefoksa, na którym wzorowanych było wiele tego typu projektów.

Twórcy przeglądarki korzystać będą z engine WebKit oraz nowych autorskich technologii z Mountain View, co zapewni całą gamę rozwiązań, jakich internauci jeszcze nie znają. Dzięki integracji z Gears powstanie otwarty i wolny program umożliwiający przyjemne korzystanie z sieci.

Firma Mountain View nie udostępniła jeszcze żadnego oprogramowania do testów, ale postarała się o rozgłos na temat nowego projektu w Internecie. Na serwisie books.google.com został opublikowany komiks poświęcony właśnie Google Chrome. Nietrudno zauważyć, że twórcy nowej przeglądarki już teraz chcą przekonać nas o niezwykłości swojego pomysłu.

Przeglądarka Google Chrome ma wykazywać się większą stabilnością, znacznie zwiększoną szybkością wykonywania aplikacji, a także większą ergonomią przeglądania Sieci. Korzystający mogą jednocześnie być przekonani o zapewnieniu łatwości pracy i zachowaniu stylowego wyglądu przeglądarki.

Category(s): Internet
Tags: , ,

Leave a Reply