Internet na początku.

Początki Internetu sięgają lat 60-tych XX wieku. To właśnie w tych czasach, głównie ze względu na potrzeby wojskowe, zainstalowano po raz pierwszy specjalne węzły, które stały się pierwowzorem dla dzisiejszego Internetu.

Głównym celem projektu miało być stworzenie takiej sieci komputerowej, która nie musiałaby posiadać centralnego punktu, jak odbywało się to do tej pory, ponieważ wszelkie nieprzewidziane uszkodzenia miały wtedy wpływ na działanie całości, co jest szczególnie istotne podczas prowadzenia działań wojennych, gdzie takie punkty dowodzenia są ogromnie narażone na nieprzyjacielskie ataki.

Rozpoczęto więc prace nad tzw. siecią rozproszoną, której działanie nie było już uzależnione od prawidłowego funkcjonowania głównego punktu, znajdującego się w jednym miejscu. Uzyskane rezultaty były bardzo zadowalające, dlatego podjęto prace, mające na celu rozbudowanie i ulepszenie działającej sieci, co, już po krótkim czasie, zaowocowało zupełnie nowymi programami i znacznie sprawniejszym działaniem urządzeń.

Category(s): Internet
Tags: ,

Leave a Reply