Burza na drodze AMUSE ME oraz MJUT!

… na drodze do dania dobrego koncertu.

Planowany występ w Parku przy Medyku z powodu fatalnej deszczowej pogody został przeniesiony do MDK.

Spowodowało to opóźnienie oraz zapewne spadek ilości widzów. Zespoły potrzebowały też troszkę czasu aby się dostroić. Dodatkowo zapowiadany na plakatach trzeci zespół – C7 zrezygnował z grania.

Pierwszy wystąpił AMUSE ME.

Iza Komoszyńska była lekko “zestresowana”, gdyż marzyła o koncercie w Działdowie. Ostatni raz zaśpiewała u nas w 2004 roku. Jednak na koncercie dała popis swoich umiejętności wokalnych dodatkowo wspomaganych od czasu do czasu klawiszami, tamburynem (chyba tak to się zwie) i chyba chyba grzechotkami czy czymś takim.

Na gitarze pogrywał Robert Rochoń – oczywiście pochodzący z Działdowa, a na basie Tomik Wincenciak, który podczas koncertu “odważył się” zabrać głos, jak na basistę nie przystało i powiedzieć, że bardzo chciał zagrać w Działdowie oraz podziękował za to, że został zaproszony do zespołu. Z tyłu zaś gdzieś za perkusją schował się Mark Veith, jednak ledwo widoczny dobrze nadawał swoimi dźwiękami. Zespół wspomagał też Saksofonista, jednak nie potrafiłem zapamiętać jego imienia Smilie: :(

Zespół bardzo dobrze się zaprezentował. Jest to fajne uczucie móc na żywo posłuchać zespołu, który zna się głównie z Internetu.

Pełny skład MJUT to pełny skład Działdowiaków. Co prawa mieszkają w Gdańsku – ucząc się i pracując, a ostani raz u nas byli 2 lata temu. Chłopaki potrzebowali dość długiej chwili na dostrojenie się, jednak przy ich muzyce wydaje to się dość konieczne.

Mam nadzieję, że Patryka Kienasta – wokalistę, Marcina Świątka – gitarzystę, Mateusza Lewandowskiego – basistę oraz Dawida “Sama” Jaroszewskiego – perkusistę większość już zna.

Utwory są bardzo instrumentalne, pokazują dużą skalę umiejętności chłopaków. Potrafią być czasami dość łagodne a czasem wpaść w silny w brzmieniu rodzaj transu, w którym słuchacz się zatapia.

Pomimo niedogodności związanej ze zmianą miejsca zespoły zagrały dobry koncert dla kilkudziesięciu fanów.

Na koncercie przydałaby się osoba, która pełniła by rolę konferansjera, jednak z tą kwestią dobrze uporała się Iza Komoszyńska zapowiadając muzyków z MJUT, oraz Patryk Kienast zapowiadający artystów AMUSE ME. Plusik za to.

Na koniec wspomnę, że koncert sponsorował KOMBET Działdowo – miło z ich strony.

Category(s): Działdowo
Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply